Imię:
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Skitury w Gruzji dla początkujących

Wydawać by się mogło, że pierwsze kroki na nartach skiturowych powinny być stawiane w niskich górach. Jest to tylko częściowa prawda bo tak właściwie do nauki potrzebne są bardziej dostępne i proste stoki, niekoniecznie położone w niskich górach. Dodatkowo bardzo dobrze mieć możliwość wspomagania się wyciągiem. Jazda poza trasą wymaga sporo siły, zwłaszcza w przypadku osób początkujących. Dla stawiających pierwsze kroki lub ciągle szlifujących swoje umiejętności Gruzja ma sporo do zaoferowania. Według naszego doświadczenia idealne tereny do pierwszych wycieczek znajdują się w okolicach ośrodka Gudauri, Bakuriani i Goderzi. Jako, że my kochamy wysokie góry, fenomenalne wysokogórskie krajobrazy wybór na poniższą ofertę mógł być tylko jeden - Gudauri. Wyciągi pozwalają na dostęp do stref freeride ale znajdziemy również mnóstwo rejonów z łagodnymi naturalnymi zboczami, oferującymi tony świetnej zabawy na skiturach. 

Dla kogo? 

Dla wszystkich, którzy zarazili się skiturami ale jeszcze potrzebują sporo godzin na śniegu aby podnosić swoje umiejętności. Dla tych co jeżdżą po stoku ale chcą spróbować poza nim, mają już swój sprzęt lub nie. Dla kogoś kto tym razem chce poznać Gruzję bo rodzime trasy są zbyt tłoczne i nie oferują wystarczających doznań a mierzą wyżej niż kolejna tura po stoku na Skrzyczne :) Wspaniałe widoki, pyszne jedzenie, wysokie pułapy, brak tłoku na stokach i gruziński chill a także mnóstwo wiedzy, nowych technik i informacji od praktyków. Piszesz się? 

W pakiecie:

 • wszelkie transfery wymienione w programie szczegółowym (lotnisko Kutaisi/Tbilisi - miejsce zakwaterowania - lotnisko Kutaisi/Tbilisi)
 • transfery shuttle, których wymaga program (wyjazdy i powroty ze ski-tur)
 • noclegi w pokojach 2-3 osobowych lub apartamentach
 • wyżywienie (śniadania i obiadokolacje - kuchnia gruzińska, smacznie i do syta)
 • 6 dni na śniegu
 • instruktor narciarski / lider na każdy dzień na śniegu
 • karnety całodzienne na 2 dni jazdy przy wyciągach w ośrodku Gudauri
 • zestawy lawinowe ABC (detektor, sonda, łopatka) na każdy dzień na śniegu

 

W cenie nie wliczone:

 • loty do Kutaisi / Tbilisi oraz powrót
 • napoje nie serwowane do posiłków 
 • przekąski podczas działań w terenie 
 • kondycja fizyczna uczestników 
 • pogoda ale staramy się dobierać teren tak aby maksymalnie wykorzystać warunki
 • zestawów skiturowych
 • ubezpieczenie od sportów uważanych za wysokiego ryzyka

 

Koszt uczestnictwa:

819 euro/osoba

Dostępne terminy:

11.03-18.03.2023

18.03-25.03.2023

 

Program szczegółowy:

Dzień 1

Odbieramy Was i jedziemy do miejsca zakwaterowania. W zależności od pory Waszego przylotu zjemy obiad w restauracji na trasie lub w hotelu po przyjeździe. Możliwość zatrzymania się i zrobienia dodatkowych zakupów wedle zapotrzebowania. 

Wyżywienie: obiad lub obiadokolacja

Nocleg: guesthouse/hotel albo apartament

Dzień 2

Idziemy na stok aby sprawdzić jak jeździcie na nartach ale wyskoczymy również poza trasę aby obrać właściwy kierunek na następne dni. Otrzymujecie od nas zestawy lawinowe (jeśli nie posiadacie własnych). Omawiamy aspekty poruszania się w terenie, kwestie bezpieczeństwa, rodzaje śniegu, poznajemy specyfikę terenu w jakim będziemy się poruszać przez najbliższe dni. Cały czas zadajecie pytania, my na nie odpowiadamy. 

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja

Noclegi: hotel

Dzień 3

Ski-tura w prostym i umiarkowanym terenie do którego dostajemy się samochodem. Planujemy nieduże przewyższenia. Uczymy się efektywnego przemieszczania się na fokach, robienia zakosów, pracy kijami. Opowiadamy o sprzęcie i rozwiewamy wątpliwości. Rozpoznajemy zagrożenia, głównie lawinowe ale też pogodowe. Przede wszystkim podziwiamy widoki. 

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja

Noclegi: hotel

Dzień 4

Kolejny dzień o własnych siłach, który spędzimy w terenie trudniejszym niż dzień poprzedni. Cały czas analizując Wasze postępy, robimy ćwiczenia, na podstawie zdjęć i filmów wprowadzamy korekty i podpowiadamy lepszą technikę. Ćwiczymy z detektorami lawinowymi, nabywamy wiedzy lawinowej w praktyce. Po tysiącu metrów przewyższenia wracamy do czekającego na nas samochodu. 

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja

Nocleg: hotel

Dzień 5

Po poprzednich dwóch dniach przebytych tylko i wyłącznie o własnych siłach, wspomagając się wyciągiem będziemy kierować się w stronę dolin, które są dostępne tylko przy pomocy sprzętu skiturowego. Mamy do wyboru kilka destynacji, najciekawszą jest dolina Kobi, ukryta po północnych stronach ośrodka Gudauri. Zjazd do doliny i ponowne podejście na kolejny zjazd. Teren mocno izolowany dlatego liczymy na świetny śnieg. Po ostatnim zjeździe wracamy do stacji kolejki, która zawozi nas do miejsca startu.

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja

Nocleg: hotel

Dzień 6

Wycieczka skiturowa w zależności od sił oraz warunków. Przewidujemy tysiąc metrów przewyższenia. Naszym celem będzie przepiękna ale bardzo wyizolowana dolina Narvani do której dostaniemy się wprost z przylegającej do niej doliny Sioni. Tura rozpocznie się od naszego transferu samochodem terenowym. Następnie kilkukilometrowym podejściem malowniczym korytem rzeki, aby wspiąć się ostatecznie na grań oddzielającą doliny. Dolina Narvani oferuje bardzo różnoraki teren do podchodzenia i jazdy. Posiada zarówno proste, długie i równe stoki ale możemy tam znaleźć trudne technicznie żleby. Ponownie wejdziemy na grań i zjedziemy do Sioni aby dostać się do samochodu.

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja

Nocleg: hotel

Dzień 7

Dziś, jako że zdobyliście w poprzednich dniach doskonałą aklimatyzację, będziemy kręcić się w okolicach za przełęczą Sabertse na znacznie ponad trzech tysiącach metrów. Po drodze odwiedzimy klasztor Cminda Sameba a u celu naszej ski-tury zobaczymy dominujący nad okolicą Kazbek 5054m. Dostaniemy się pod Altihut - zbudowane przez Szwajcarów schronisko w drodze na Kazbek. Zimą otwiera się tylko dla grup na zamówienie, nie funkcjonuje jak typowe schronisko jakie znamy z Europy. Ponownie dostaniemy się na Sabertse po czym zjedziemy do Gergeti. 

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacje

Nocleg: hotel

Dzień 8

Wasz ostatni dzień w Gruzji na tym obozie. Odwieziemy Was na lotnisko i pożegnamy. Jeśli wylot będzie w godzinach popołudniowych, przewidujemy jeszcze przystanki po drodze i zwiedzanie (jeśli będzie chęć). 

Wyżywienie: śniadanie

Nocleg: brak

 

Przy zgłoszeniu obowiązuje wpłata zaliczki 300 euro.

grupa 6-9 osób

śniadania i obiadokolacje

hotele

transfery

początkujący

wspomaganie wyciągiem