Skitury w Gudauri - Eksploracja i Wypoczynek

Gudauri to największy i najnowocześniejszy ośrodek narciarski w Gruzji. Przy okazji jest też najszybciej dostępny oraz ma najlepszą bazę noclegową w całym kraju. Sporo tych ochów i achów ale to fakty. Nie lubimy rozjeżdżonych tras narciarskich oraz tego, że przystokowy freeride w Gudauri kończy się po godzinie od rozpoczęcia pracy wyciągu. Jazda pozatrasowa w Gudauri jest możliwa ale niestety duża część gości ośrodka czyha na syty opad a kolejnego dnia przed wyciągiem tworzą się kolejki, każdy chce rozdziewiczać. To niestety powoduje po kilku chwilach, że z puchu zostaje poszatkowana trasa. Znajdujemy na to świetne panaceum. W zasięgu kilku godzin foczenia od wyciągów jest mnóstwo możliwości jazdy freeride. Trzeba mieć tylko narty skiturowe lub splitboard. I my z tej opcji korzystamy w 99% naszego pobytu w Gudauri. Mamy dla Ciebie pełny program skiturowy poniżej ale również opcję zakwaterowania z pakietem skitour na własny użytek. Wtedy nie organizujemy Twojego czasu ale możesz przyjechać bez swojego sprzętu, zabrać nasz i cieszyć się niezależnością. W tej ofercie sprzęt na cały pobyt masz zapewniony. 

 

W pakiecie:

 • transfery wymienione w programie szczegółowym (lotnisko Kutaisi – Tbilisi – Gudauri - lotnisko Tbilisi/Kutaisi)

 • wszelkie transfery shuttle, których wymaga powyższy program

 • noclegi (7 noclegów w apartamentach 3-4 osobowych)

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i obiadokolacje)

 • przewodnik lokalny plus prowadzący grupę w każdy dzień wymagającego terenu

 • 6 dni na śniegu

 • zestaw narty+foki dla uczestników

 

W cenie nie wliczone:

 • lot do Kutaisi/Tbilisi gdzie zaczyna się impreza

 • ubezpieczenie (sugerujemy zakupić całoroczne PZU BP lub Alpenverein obejmujące wszelkie aktywności włącznie ze sportami uważanymi za ekstremalne)

 • napoje nie serwowane podczas posiłków oraz prowiant wypadowy

 • kondycja fizyczna uczestników, ewentualne wspomaganie wyciągami narciarskimi

 • pogoda, aczkolwiek dobierzemy wyjścia tak aby skorzystać z warunków maksymalnie

 • zestawów lawinowych ABC - możliwość wypożyczenia u nas

 

Koszt uczestnictwa:

719 euro/osoba

 

Plan szczegółowy:

Dzień 1

Odbieramy Was z lotniska w Tbilisi/Kutaisi. Przyjazd do Gudauri i zakwaterowanie. W zależności od miejsca wylotu, będziecie u nas najprawdopodobniej wieczorem. Obiadokolacja w drodze lub na miejscu.

Dzień 2

Śniadanie a po nim rozjeżdżenie w najbliższym od apartamentu terenie. Poznajemy się, dopasowujemy, szkolimy z zakresu jazdy pozatrasowej, bezpieczeństwa lawinowego. Pierwsza skitura ale planujemy wysokości od 2500 do 3300 metrów oraz mnóstwo dziewiczego terenu. W zależności od wybranej opcji, wychodzimy o własnych siłach, wracamy samochodem terenowym do ośrodka. Obiadokolacja.

Dzień 3

Śniadanie. Pierwszy dzień prawdziwie wysokogórskiej wyrypy. W planie mamy popularną ale za to ciekawą turę do Monastyru Lomisi. Na miejsce startu zawiezie nas samochód i stamtąd odbierze po zjeździe. Maksymalny pułap to jedynie 2300m ale startujemy sporo niżej niż znajduje się Wasz apartament. Czas podejścia do trzech godzin. Obiadokolacja w Gudauri.

Dzień 4

Śniadanie. Można powiedzieć, że znamy się bardzo dobrze, dlatego ten dzień będzie poważnym przedsięwzięciem skialpinistycznym. W opcji wyjście nawet na szczyt Deda Ena 3488m. Z samego szczytu zjechać się nie da, dlatego ostatnie 450 metrów przewyższenia zrobimy w rakach. Gwarantujemy dziewiczy teren, tury na ten szczyt są mało popularne a śnieg, dzięki mocnemu wyizolowaniu pozostaje sypki przez długi czas. Samochód terenowy odwiezie nas na miejsce startu ale też przywiezie do apartamentów. Do tego wyjścia potrzebować będziemy dodatkowo sprzętu skialp (zagwarantowanego przez nas). Obiadokolacja.

Dzień 5

Śniadanie a po nim udamy się na dosyć długą turę pod pasmo Shele i Miketi. To zupełnie wyizolowana od ośrodka trasa. Tereny te są eksplorowane najczęściej przez grupy korzystające z helikopterów. Aby dostać się na miejsce startu czeka nas 45 minutowa jazda samochodem ternowym. Start podejścia z Czarciego Wąwozu, wyjście na pierwsze plateu a później wędrówka na granie sięgające 3000 metrów wysokości. Pola śnieżne do jazdy są nieograniczone. To tura dająca niemałe możliwości i warianty zjazdów trwająca niemal do zmroku. Wracamy do miejsca startu skąd zabiera nas samochód 4x4. Obiadokolacja przy apartamentach.

Dzień 6

Śniadanie, następnie kolejne zaplanowane przygody. Po wczorajszym długim dniu, będziemy się starać mniej Was eksploatować ale nie rezygnujemy ze świetnych miejscówek. Idziemy w kierunku wschodnim, wychodzimy na pasmo Chrdili i dalej zjeżdżamy do doliny Khade. Czeka nas niemal tysiącmetrowy zjazd w zróżnicowanym terenie. Świetna lecz niezbyt wyczerpująca tura ze zdecydowanie większą częścią przeznaczoną na zjazd. Brzmi super, prawda? W wylocie doliny odbierze nas samochód terenowy i zawiezie do ośrodka. Obiadokolacja wieczorem.

Dzień 7

Ostatni dzień naszych narciarskich przygód rozpoczniemy jak zwykle, śniadaniem. Po nim mamy do zaoferowania turę z możliwością wspomagania wyciągiem ale nie chcemy z niego korzystać jeśli nie będziemy zmęczeni. Z miejsca zakwaterowania udamy się znów na Chrdili a dalej do doliny Khade. Tym razem jednak, nie będziemy jednak przemieszczać się na południe a na północ, osiągając przełęcz nad doliną Milioni. Czeka nas niezapomniany zjazd. Standardowo w wylocie doliny odbierze nas samochód 4x4. Wieczorem spotykamy się na pożegnalnej kolacji, będzie co wspominać, gwarantujemy!

Dzień 8

Śniadanie a później wyjazd w stronę lotniska. Jeśli lecicie z Kutaisi, droga potrwa zdecydowanie dłużej. W przypadku wylotu z Tbilisi, będzie możliwość krótkiego zwiedzania centrum miasta i zakupów.

 

Dostępne terminy

Będąc na miejscu i posiadając własne noclegi w przypadku tej opcji jesteśmy elastyczni i dopasowujemy się do zainteresowanych oraz dostępności apartamentów, dlatego szybkie decydowanie się to warunek konieczny. Wyjazd może odbywać się od stycznia do kwietnia.

grupy 4-6 osób

noclegi pod dachem

transfery 

posiłki 

zdecydowany ? zgłoś się !
treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

sprzęt skitour do dyspozycji