Dolna Swanetia - Enduro / All mountain trip

Swanetii Trails

posiłki 

transfery 

noclegi pod dachem

grupa 6-8 osób

Nieco niedoceniony region Gruzji pozostający w cieniu Tushetii czy Górnej Swanetii. Niesłusznie, ponieważ odkryliśmy tam raj dla zwolenników mocnej jazdy na rowerze górskim. Przygoda z charakteru pure mountain biking. Zaczynamy codziennie spod miejsca zakwaterowania i kończymy tak samo – wszystko o własnych siłach. Naszą główną bazą wypadową będzie wioska Lentekhi, znajdująca się na trakcie do górnej Swanetii, położona na wysokości 750-800m. Lentekhi to mała osada wciśnięta między góry, licząca obecnie około tysiąca stałych mieszkańców. Ostatni pełny dzień pojeździmy w rejonie płaskowyżu Akshi, w połowie drogi między Lentekhi a Kutaisi. Jeździmy w małych grupach, maksymalne 6-8 osób. Boisz sie wozić swój rower samolotem? Oferujemy transport do Gruzji.

 

W pakiecie:

  • transfery wymienione w programie szczegółowym (lotnisko Kutaisi – Lentekhi – Zubi – lotnisko Kutaisi)

  • noclegi (6 noclegów w guesthousach, pokoje 2-3 osobowe ze wspólną łazienką)

  • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i obiadokolacje)

  • przewodnik w każdy dzień jazdy na rowerze

 

W cenie nie wliczone:

  • lot do Kutaisi gdzie zaczyna się impreza

  • ubezpieczenie

  • napoje nie serwowane podczas posiłków oraz prowiant trailowy

  • kondycja fizyczna uczestników

  • pogoda, aczkolwiek sierpień i wrzesień są najbardziej stabilne

 

Koszt uczestnictwa:

519 euro/osoba

 

Plan szczegółowy:

Dzień 1

Transfer – odbieramy Was z razem ze sprzętem z lotniska. W zależności od godziny lądowania Waszego samolotu, będzie istniała możliwość zrobienia zakupów w większym markecie. Jeśli nie uda się, zakupy zrobimy w Lentekhi. Droga do naszej bazy wypadowej to około 100 kilometrów i zajmuje niecałe dwie godziny. Po przybyciu zakwaterowanie w guesthousie, skręcenie rowerów, kolacja.

Dzień 2

Z samego rana po śniadaniu i krótkiej odprawie ruszamy w góry. Dziś do pokonania będziemy mieli około 21 kilometrów trasy z najwyższym punktem górą Lamazi 2406m. Pętla jaką dla Was zaplanowaliśmy będzie miała niemal wszystko, od trudnych technicznie sekcji leśnych po połoniny i kamieniste trakty. Powyżej granicy lasu toważyszyć nam będą widoki na okoliczne masywy, między innymi Pasmo Swaneckie, dalej za nim główna grań Kaukazu Wielkiego. Obiadokolacja w miejscu zamieszkania.

Dzień 3

Rozpoczniemy śniadaniem a po nim wspinaczka we wschodnim kierunku masywem Nalisz. Podjazd zakończymy pod szczytem Tekali (3043m). Nie jest możliwe wyjechanie na sam wierzchołek, będziemy odbijać z pułapu około 2500m. Zjazd poprowadzimy najpierw po połoninie a później w gęstym lesie. Tego dnia nie zabraknie trudnych technicznie zwrotów i skalistych progów. W przypadku wilgotnego podłoża będziemy mieli dodatkowe trudności. Kończymy obiadokolacją. 

Dzień 4

Śniadanie a po nim podjazd do monastyru Skaldi. Dzisiejszy dzień potraktujemy nieco wypoczynkowo, chociaż trudnych tras zabraknąć nie może. Czeka nas podjazd drogą dla samochodów terenowych, prosty technicznie jednak ze sporym przewyższeniem. Finał naszej wycieczki planujemy na wysokości 2200m. Stamtąd zjedziemy wąską, rzadko uczęszczaną nawet przez bydło ścieżką. Całość, w zależności od kilku opcji zjazdów, powinna się zamknąć w 20 kilometrach. Obiadokolacja w guesthousie.

Dzień 5

Po śniadaniu pojedziemy zdobywać górę Diuristavi (2666m) a tuż po osiągnięciu celu zjedziemy grzebietem Dziewasz aż do samego noclegu. Jak w pierwszy dzień naszych przygód towarzyszyć nam będą wąskie ścieżki z fenomenalnymi widokami na otaczające szczyty. Przy dobrej pogodzie uda nam się zobaczyć najwyższe góry Kaukazu, między innymi Uszbę, Tetnuldi a może nawet i Elbrus. Dzień zakończymy obiadokolacją.

Dzień 6

Z samego rana po śniadaniu zapakujemy się do busa i pojedziemy do wioski Zubi, gdzie zostawimy nasze rzeczy w guesthousie. Stamtąd zaczniemy wspinać się na płaskowyż Askhi. Po 7 kilometrowym podjeździe znajdziemy się na plateu o wysokości ponad 2000m, umiejscowionym w zagłębieniu pomiędzy okolicznymi szczytami, sięgającymi kilkaset metrów wyżej. Ciekawostką jest to, że płaskowyż opada w niektórych miejscach pionowymi klifami, dochodzącymi niemal do 500 metrów wysokości. Wycieczkę zakończymy zjazdem z płaskowyżu wprost do naszego noclegu gdzie czekać będzie obiadokolacja. Całość trasy to około 23 kilometrów.

 

Dzień 7*

Po śniadaniu wyczyścimy rowery i przygotujemy je do lotu. Jeśli Wasza odprawa odbędzie się późnym wieczorem, istnieje możliwość pojechania na szczyt Khvamli, mitologicznej góry z którą związanych jest wiele legend. Według jednej z nich Prometeusz, został przykuty do tamtejszych skał a jego wnętrznościami żywią się po dziś dzień sępy. Ze szczytu zjedziemy inną drogą. Po obiedzie odbędzie się transfer na lotnisko.

*program dnia w zależności od godziny wylotu.

 

Dostępne terminy:

  • w tym sezonie termin na zgłoszenie grupy

Zakładamy, że jeśli już jeździsz to wiesz jak się przygotować oraz co ze sobą zabrać. Jeśli jednak chciałbyś skonfrontować swoją wiedzę, zapraszamy TUTAJ.

Impreza rusza przy minimalnej liczbie 4 osób. Przy zgłoszeniu obowiązuje wpłata zaliczki 200 euro. 

 

Imię:
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!