wspomaganie wyciągiem

początkujący

transfery

noclegi

wyżywienie

grupa 4-8 osób

Górna Swanetia – Skitour / Freeride camp + heliskiing

Svanetii Trails

Mestia będzie naszą główną bazą wypadową na tym wyjeździe. Stolica Swanetii oferuje wszystko czego oczekiwać może freerider i skiturowiec. Doskonałe miejsce startu zarówno na całodzienne tury na fokach, jazdę pozatrasową ze wspomaganiem wyciągiem ale również heliskiing w najpiękniejszych miejscach. Standardowy plan przewiduje turowanie z dojazdem samochodem terenowym i każdorazowo noclegiem w hotelu. Zapewniamy też syte, gruzińskie śniadania i obiadokolacje. W tej ofercie zdecydowaliśmy się również rozszerzyć program o możliwość użycia helikoptera. W uzgodnieniu z grupą dopasujemy liczbę dni z użyciem helikoptera i ilość dropów. Koszt dnia a w tym trzech lotów to około 550 EUR na osobę przy komplecie chętnych (4 osoby). 

Dla kogo?

Oferta dla osób średnio i zaawansowanych. Jeśli sprawnie poruszasz się w Tatrach, wyceny zjazdów na poziomie 3 i 4 to dla Ciebie nic przerażającego, możesz śmiało dołączyć. Nastawiasz się na więcej jeżdżenia niż podchodzenia, lubisz stromo i szybko - ten obóz zaplanowaliśmy właśnie dla Ciebie. Dodatkowo przeżyjesz niezapomnianą przygodę i poczujesz się jak gwiazda filmów freeride, lecąc na miejscówkę śmigłowcem :) 

W pakiecie:

 • transfery wymienione w programie szczegółowym (lotnisko Kutaisi – Mestia – Zhumari - lotnisko Kutaisi)

 • karnety na kolej krzesełkową (Tetnuldi) - dwa dni

 • wszelkie transfery shuttle, których wymaga powyższy program

 • noclegi (7 noclegów w guesthousach, pokoje 2-3 osobowe z łazienką)

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i obiadokolacje)

 • przewodnik lokalny plus prowadzący grupę w każdy dzień trudnego terenu

 • dysponujemy zestawami narty + foki, w awaryjnych sytuacjach (np. usterka) chętnie udostępnimy je uczestnikom

W cenie nie wliczone:

 • lot do Kutaisi gdzie zaczyna się impreza (jeśli Twój lot przylatuje do Tbilisi podpowiemy Ci jak się do nas dostać)

 • ubezpieczenie (sugerujemy zakupić całoroczne PZU BP lub Alpenverein obejmujące wszelkie aktywności włącznie ze sportami uważanymi za ekstremalne)

 • napoje nie serwowane podczas posiłków oraz prowiant wypadowy

 • kondycja fizyczna uczestników

 • pogoda, aczkolwiek dobierzemy wyjścia tak aby skorzystać z warunków maksymalnie

 • zestawów lawinowych ABC oraz zestawów skitour na cały wyjazd - możliwość wypożyczenia u nas

 • koszt heliski - zależny od wcześniejszych ustaleń grupy

 

Koszt uczestnictwa:

999 euro/osoba + ewentualny heliskiing

 

Plan szczegółowy:

Dzień 1

Transfer z lotniska w Kutaisi do Mestii. Podróż zimą mimo, że to jedynie 240km zajmuje około 6 godzin, chociaż pamietamy sytuacje, kiedy jechaliśmy sporo dłużej – w ruch poszły łańcuchy śniegowe. Kwaterujemy się w naszym hotelu, obiadokolacja. Przedstawienie planów na kolejne dni, omówienie zasad poruszania się, kwestie bezpieczeństwa.

Wyżywienie: obiadokolacja

Nocleg: hotel

Dzień 2

Po śniadaniu i szybkiej odprawie, przygotowujemy sprzęt i wprost z naszego guesthousa udajemy się na prostą technicznie lecz wymagającą kondycyjnie turę w stronę jezior Koruldi. Mamy do pokonania minimum 700m przewyższenia (do 2200m). Jeśli będą chęci możemy wyjść jeszcze wyżej, nawet na 2700m. Zjeżdżać będziemy połoninami oraz łąkami, gdzie latem wypasa się zwierzęta. Nie jest to trasa trudna ani zagrożona lawinami ale na pierwszy dzień po podróży optymalna. Dodatkowo sprawdzimy nasze umiejętności, wiedzę na temat poruszania się zimą w górach a także panujące warunki śniegowe. Po zjeździe będzie na nas czekał bus, który zawiezie nas na nocleg.

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja

Nocleg: hotel

Dzień 3

Mamy dla Was ciekawą turę pod szczyt Simzigari (3311m). Aby się tam dostać użyjemy transferu samochodem 4x4. Tam po południowych stokach wyjdziemy na ponad trzy tysiące metrów i zjedziemy do samochodu. Podejściowo nie jest to bardzo wymagająca tura ale zjazdowo ma wiele do zaoferowania. Równe stoki i przyjemne nasłonecznienie będzie towarzyszyło nam cały dzień. Powrót do Mestii. 

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja

Nocleg: hotel

Dzień 4

Przejedziemy pod pod ośrodek Tetnuldi, gdzie posiłkować się możemy wyciągami narciarskimi. Tam wykonamy kilka zjazdów i podejść (nie wszędzie da się wyjechać wyciągiem). Mamy do dyspozycji zarówno zachodnie jak i wschodnie wystawy (w kierunku wioski Adishi), sugerować się będziemy warunkami śniegowymi i na bieżąco wybierać kierunki zjazdów. Ośrodek Tetnuldi nie zapewnia mnóstwa tras jednak dzięki położeniu daje dostęp do bardzo dużego areału pozatrasowego.

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja

Nocleg: hotel 

Dzień 5

W poprzedni dzień na pewno nie zdołamy przejeździć całego terenu Tetnuldi dlatego postaramy się eksplorować dalej. Rano znów pojedziemy w okolice Tetnuldi oraz Adishi. Tym razem mocniej przy pomocy własnych sił będziemy eksplorować tamtejszy teren. Jest to również dzień przewidziany na heliskiing jeśli taki obierzemy kierunek przy ustaleniach z grupą. Destynacje dla lotów w Swanetii to między innymi: obszar lodowca Laili, lodowiec Chaaladi, lodowiec Seri. Zapewne polecimy tam gdzie będą panowały najlepsze warunki śniegowe i pogodowe.

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja

Nocleg: hotel

Dzień 6

Kolejny lotny dzień. Po śniadaniu udamy się na lądowisko skąd śmigłowiec zabierze nas w rejon zjazdów. Po 3-5 "podwózkach" wrócimy do bazy w Mestii. Jeśli nie wybierzemy opcji heli w ten dzień w programie mamy turę w kierunku kotła pod przełęczą Chizdhi. Start i zakończenie tury w Zhumari - wiosce nieopodal Mestii, gdzie dostaniemy się samochodem terenowym. Niewątpliwą zaletą tej tury jest szałas pasterski na wysokości 2200m, gdzie można odpocząć, przygotować posiłek czy napoje. Jest do doskonała baza wypadowa ale również miejsce gdzie można schronić się przed pogodą lub zrobić postój w drodze na wyższe pułapy.

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja

Nocleg: hotel

Dzień 7

Turę mającą na celu eksploracje stoków położonych pod granią Koruldi - na wysokości 3300m. Czekają nas ciekawe zjazdy północnymi i północno-zachodnimi wystawami wprost w kierunku potoku lodowcowego Chaaladi skąd odbierze nas samochód terenowy.

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja

Nocleg: hotel

Dzień 8

Dzień transferowy. 

Wyżywienie: śniadanie

Nocleg: brak

 

Dostępne terminy już wkrótce

Jesteśmy w stanie nieznacznie przesuwać terminy dopasowując się jednocześnie do uczestników.

Przy zgłoszeniu obowiązuje wpłata zaliczki 350 euro plus ewentualna zaliczka na heliskiing (wymóg przewoźnika).

 

+48 888 462 500 - EU + WhatsUpp + Signal 

+995 500 509 470 - Gruzja

Imię:
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!