Imię:
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Czy Turcja kiedykolwiek kojarzyła Wam się z narciarstwem czy snowboardem backcountry? Większości osób nie. Turcja ma jednak bardzo wiele wysokich gór a naszymi ulubionymi są Góry Pontyjskie a właściwie ich najwyższa część zwana Kackar, znajdująca się we wschodniej części kraju. Północne stoki opadają stromo w kierunku Morza Czarnego a rejon ten dzięki jego bliskości jest jednym z najwilgotniejszych w Turcji. Opady roczne przekraczają tu 3000mm, niskie partie gór porasta bujna roślinność, uprawia się herbatę. Zimą, kiedy temperatury spadają poniżej zera, spada też śnieg. Listopad, grudzień i styczeń przynoszą obfite opady. Charakterystyczną cechą gór Kackar są chmury napływające w późniejszych godzinach dnia (zdjęcie powyżej). Alpejska rzeźba terenu, niezliczona liczba głęboko wciętych dolin, nieutrzymywane drogi, powodują brak aktywności turystycznej zimą. Nie ma wyciągów więc nie ma też turystów. Najwyżej położone górskie osady leżą pod pierzyną białego puchu i czekają aż do wiosny. Dzięki skiturom jesteśmy w stanie działać w tym ternie, operując z pasterskiej wioski Yayalar do której dojazd jest zimą utrzymywany. Wyprawa w Kackar to czyste backcountry - wychodzimy z miejsca noclegu praktycznie na fokach a po turze dojeżdżamy aż pod same drzwi. Ogromna dolina, daleko od cywilizacji, dzika przyroda.

Dla kogo?

Wyprawa jest przeznaczona dla średnio i zaawansowanych narciarzy skiturowych i splitboarderów, którzy sprawnie przemieszczają się w górach o wysokogórskim charakterze. Poruszamy się w terenie alpejskim (bez lodowców), trzeba sobie również radzić w głębokim śniegu na stromych stokach. Spać będziemy w pensjonacie na wysokości 1950m do którego w razie potrzeby dostaniemy się samochodami terenowymi. Wprost z naszego miejsca zakwaterowania będziemy odbywać całodzienne tury o przewyższeniu nawet 1500m. Przez cały wyjazd nie ma możliwości wspomagania wyciągami czy holowania skuterami śnieżnymi. Jeśli chcesz uciec od popularnych destynacji backcountry i chcesz zobaczyć coś nowego to ten wyjazd zdecydowanie jest dla Ciebie. 

W pakiecie:

  • wszystkie noclegi zawarte w programie (7 nocy w prostym ale bardzo przytulnym górskim pensjonacie, pokoje dwu- i trzyosobowe)

  • wyżywienie zgodne z programem (śniadania i obiadokolacje)

  • lokalny przewodnik angielskojęzyczny

  • lider grupy przez cały okres trwania wyjazdu

  • 6 dni na śniegu

  • wszelkie transfery ujęte w programie (lotniskowe + lokalne)

Nie wliczone:

  • lot do Turcji

  • napoje nie serwowane do posiłków

  • sprzęt skiturowy i lawinowe zestawy abc

  • ubezpieczenie górskie i KL

Koszt uczestnictwa:

980 EUR/osoba

Dostępny termin:

25.02-04.03.2023

 

Program szczegółowy:

Dzień 1 

Odbieramy Was z lotniska w Erzurum po czym czeka nas czterogodzinny transfer do wioski Yayalar, pośrodku gór Kackar. Spotkanie z przewodnikiem i omówienie oraz zapoznanie się programem wyjść na najbliższe dni. Zakwaterowanie w pensjonacie o standardzie górskiego schroniska. Pokoje dwu i trzyosobowe. 

Wyżywienie: lunch, obiadokolacja

Nocleg: pensjonat 

Dzień 2-7

Naszą bazą wypadową jest górski pensjonat z którego będziemy robić całodzienne wyjścia o przewyższeniach do 1500m a działać w granicach pułapu 3600m. Istnieje możliwość spędzenia noclegu w bazie wysuniętej głęboko w górach. Wiąże się to z zabraniem zimowego sprzętu biwakowego oraz namiotów. Do uzgodnienia z grupą. 

Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja

Nocleg: pensjonat

Dzień 8

Transfer lotniskowy

Wyżywienie: śniadanie

Nocleg: brak

Skitury w górach Kackar

grupa 6-8 osób

śniadania, obiadokolacje

górski pensjonat

transfery drogowe

średnio i zaawansowani