zaawansowani

transfery

hotele, schron

śniadania, obiadokolacje, kuchnia obozowa

grupa 6-8 osób

Wiosenne skitury w Kazachstanie

Wyprawa w wysokie góry to świetny sposób na przedłużenie sezonu zimowego. Kolejny raz wybierzemy się w Tien Shan w Kazachstanie. Łańcuch górski, który odwiedzimy leży w kilku krajach, między innymi w Kirgistanie i Chinach. W Kazachstanie także położony jest najdalej wysunięty szczyt siedmiotysięczny na świecie – Khan Tengri (7010m n.p.m.). My nie będziemy go tym razem zdobywać ale to nie znaczy, że nasza impreza będzie odbywać się na niskim pułapie. Wręcz przeciwnie – będziemy mieli swoje bazy nawet na wysokościach przekraczających 3000m.

Zapraszamy na kwintesencję backcountry – ucieczkę od cywilizacji, skitouring w wysokich górach, nocowanie w otoczeniu lodowców. Wszystko to pod okiem lokalnych przewodników. Mimo, że to Azja Centralna i wielki kraj to nie zamęczymy Was dłużącymi się transferami bo nasz pierwszy nocleg znajduje się kilkanaście kilometrów od Ałmatów! Na tej imprezie nastawiamy się na wyciśnięcie maksimum z doznań zjazdowych w wymagającym terenie. Żeby to osiągnąć musimy nocować głęboko w górach. Do tego celu wybraliśmy przytulne jurty oraz schron. 

Dla kogo? 

Dla średniozaawansowanych i zaawansowanych riderów, którym niestraszne są stoki do 45 stopni nachylenia. Aby dobrze czuć się na tej imprezie, musisz być pewnym siebie i swoich umiejętności w jeździe w nieprzygotowanym i bardzo zróżnicowanym, wysokogórskim terenie. Będą żleby, będą szerokie pola śnieżne ale także lodowce. Trzeba mieć dobrą kondycję – nawet tysiąc metrów przewyższenia dziennie na sporych wysokościach to już nie przelewki. Nocować będziemy w ogrzewanych jurtach jednak potrzebne będą do zabrania lekkie śpiwory. Na lodowcu będziemy nocować w schronie z podstawowym wyposażeniem. Trzeba być przygotowanym na bardziej spartańskie warunki (np. brak prysznica). 

W pakiecie:

 • wszelkie transfery wymienione w programie szczegółowym (lotnisko Ałmaty - miejsca zakwaterowania - lotnisko Ałmaty)

 • transfery shuttle, których wymaga program (wyjazdy i powroty ze skitur)

 • transport ekwipunku skuterami śnieżnymi

 • noclegi w hotelach, schronie na lodowcu

 • wyżywienie (śniadania i obiadokolacje w hotelach, schronie)

 • 6 dni na śniegu

 • przewodnicy lokalni oraz lider grupy w każdy dzień imprezy

 • jednodniowy ski-pass w ośrodku Shymbulak

 • wejścia do parków i przepustki

 

W cenie nie wliczone:

 • loty do Ałmatów oraz powrotne

 • napoje nie serwowane do posiłków 

 • przekąski podczas działań w terenie 

 • kondycja fizyczna uczestników 

 • zestawy skiturowe i ABC lawinowe

 • ubezpieczenie od kosztów ratownictwa i opieki lekarskiej

 

Koszt uczestnictwa:

1099 USD/osoba

Dostępny termin:

29.04-06.05.2023 

 

Program szczegółowy:

Dzień 1

Odbieramy Was z lotniska w Ałmatach a następnie jedziemy w okolice ośrodka Shymbulak a dalej kolejką w stronę przełęczy Talgar 3163m. W zależności od terminarza lotów, będziemy chcieli spędzić ten dzień chociaż częściowo na śniegu w kurorcie rozjeżdżając się na stoku. Po drodze w góry będzie czas na ewentualne zakupy spożywcze. Jazda wspomagana wyciągiem a później logujemy się w jurtach na przełęczy. 

Wyżywienie: lunch, obiadokolacja

Nocleg: jurta

Dzień 2

Śniadanie i spotkanie z naszymi przewodnikami. Wspomagając się kolejką osiągamy przełęcz Talgar 3163m. Mimo tego czeka nas kolejne 800m w pionie. Mamy przewidziane sporo opcji na lodowcu Bogdanowicza w zależności od warunków śniegowych – żleby takich trzytysięcznych szczytów jak Szkolnik, Edelweiss czy Szkalov. 

Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja

Nocleg: jurta

Dzień 3

Wychodzimy z jurty i na fokach zdobywamy przełęcze pod Szczytem Wychowania Fizycznego (4060m n.p.m.). Planujemy nawet tysiąc metrów przewyższenia. Po kilkugodzinnej turze wracamy na nocleg do naszego lokum.

Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja

Nocleg: jurta

Dzień 4

Po śniadaniu przenosimy się w kolejne miejsce. Skutery śnieżne zabiorą nasze bagaże, prowiant a my na lekko podczas trzygodzinnej tury osiągniemy cel. Naszą bazą na kolejne dni będzie schron usytuowany na wysokości 3400m. Otacza go mur trzy i czterotysięcznych szczytów. Każdego dnia będziemy startować w inny rejon lodowca Tujuk Su i bez odpinania nart wracać na zasłużony odpoczynek. Ten dzień traktujemy jako aktywną regenerację. Tura mimo, że stosunkowo długa to odznacza się łagodnym podejściem.

Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja

Nocleg: shchron na lodowcu Tujuk Su

Dzień 5

Skitura na otaczające nas szczyty - wysokie trzytysięczniki. Za cel możemy obrać Pik Malisz, albo Pik Kosmonaut. Oba ponad 3800m. Mimo, że to jedynie 400m wyżej od naszego noclegu to planujemy pętle z minimum dwoma podejściami i zjazdami wybranymi żlebami.

Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja

Nocleg: schron 

Dzień 6

Za cel obieramy sobie Pik Mołodjeżnaja. Zjazd z niego odbywa się wielką i stromą ścianą. Już sama droga podejściowa granią robi wrażenie. Później jest jeszcze mocniej. Sam zjazd do podnóża góry po tak wielkich śnieżnych polach pozwala poczuć klimat big mountain. 

Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja

Nocleg: schron

Dzień 7

Wczesne śniadanie i wstępne pakowanie sprzętu do zjazdu, który pojedzie na dół na skuterach śnieżnych. Dla nas to jeszcze nie koniec wysokogórskich przygód. Czeka nas kolejna lodowcowa tura a po niej zjazd wprost do czekających na nas samochodów terenowych.

W godzinach popołudniowych zjedziemy do Ałmatów, zakwaterujemy się w hotelu i zjemy pożegnalną tradycyjną kolację. 

Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja

Nocleg: hotel

Dzień 8

Śniadanie a po nim wyjazd na lotnisko. Tutaj wszystko zależy od Waszych godzin lotów – jeśli będzie czas to rozdysponujemy go w mieście. 

Wyżywienie: śniadanie

Nocleg: brak

 

Przy zgłoszeniu obowiązuje wpłata zaliczki 350 USD.

Imię:
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!