średnio i zaawansowani

transfery drogowe

hotele, schronisko

śniadania, obiadokolacje, lunch

grupa 6-10 osób

Skitury w Iranie - góry Alborz 

Wielki kraj, który w dużej części pokryty jest górami to niezliczone opcje dla przygód na nartach skiturowych jak i splitboardzie. Szacuje się, że czterotysięczników jest tam dwukrotnie więcej niż w Alpach, tylko są one bezimienne, bo nigdy nie eksplorowane. Kraj urzeka odmiennością od świata jaki znamy a koloryt lokalnych mieszkańców powoduje, że chętnie tam wracamy. Chcielibyśmy zaprosić Was na wyprawę skiturową w góry odznaczające się jednymi z najlepszych warunków śniegowych w Iranie. Góry Alborz znajdują się w bliskim oddziaływaniu wilgoci znad Morza Kaspijskiego stąd też śniegi nie pozostawiają wiele do życzenia. Wyjazd jest ukierunkowany na całodzienne wycieczki skiturowe zakończone pięknymi zjazdami, jednak będąc w paśmie górskim Alborz gdzie znajdują się największe ośrodki narciarskie w Iranie - Dizin, Shemshak, Tochal - skorzystamy także z możliwości jakie dają wyciągi. Poszukamy świetnych warunków i założymy własne linie. Jazda pozatrasowa w Iranie jest bardzo mało popularna a dzięki temu możemy mieć pewność, że kolejki do dziewiczego śniegu nie będą długie. Będziemy mieli okazję zwiedzić też stolicę Teheran.

Dla kogo? 

Wyprawa przeznaczona jest dla osób o bardzo dobrej kondycji dla których przewyższenia dzienne rzędu 1000m nie będą stanowiły problemu. Jest to również wyjazd dla dobrze i bardzo dobrze jeżdżących w terenie. Będziemy poruszać się na znacznych wysokościach ale też aklimatyzować się wcześniej, skorzystamy również z wyciągów w ośrodkach narciarskich, dzięki czemu będziemy mogli skupić się na świetnych zjazdach. Po akcjach górskich odpoczniemy w komfortowych warunkach w hotelach oraz domach gościnnych. Nad bezpieczeństwem na śniegu czuwać będzie lokalny przewodnik z najwyższymi międzynarodowymi uprawnieniami IFMGA/IVBV. 

 

W pakiecie:

 • wszystkie noclegi zawarte w programie (hotele i komfortowe dwu i trzyosobowe lodże w domach goscinnych)

 • wyżywienie zgodne z programem (śniadania i obiadokolacje oraz lunch)

 • lokalny certyfikowany przewodnik IFMGA

 • 6 dni na śniegu

 • wszelkie transfery ujęte w programie (lotniskowe i lokalne)

 • karnety na wyciągi krzesełkowe i gondole

 • zaproszenie wizowe i pomoc w uzyskaniu wizy

 • niezbędne przepustki, bilety

W cenie nie wliczone:

 • lot do Teheranu

 • sprzęt skiturowy/splitboard oraz ABC lawinowe, pozostały sprzęt górski

 • ewentualne bilety wstępów do miejsc podczas zwiedzania

 • ubezpieczenie od kosztów ratownictwa i KL

 • wiza do Iranu (50 EUR)

Koszt uczestnictwa:

1150 EUR/osoba

Dostępny termin:

11.02-18.02.2024

 

Program szczegółowy:

Dzień 1

Odbieramy Was na lotnisku w Teheranie. Aby się tu dostać, najlepiej wybrać Turkish z przesiadką w Istambule. Ponad dwunastomilionowe miasto jest stolicą kraju jak i centrum administracyjnym regionu o tej samej nazwie. Ogrom tej metropolii będziemy mieli okazję zobaczyć już w pierwszy dzień, podczas podróży z lotniska położonego na południu od miasta do ośrodka narciarskiego Dizin. Droga potrwa około 2-3 godzin. Po drodze zjemy lunch. Jeszcze tego samego dnia zrobimy turę aklimatyzacyjną w obrębie ośrodka z przewyższeniem kilkuset metrów. 

Wyżywienie: lunch i obiad

Nocleg: guest house

Dzień 2

Po śniadaniu jedziemy do wioski Varangeh Rud położonej na wysokości 2500m skąd na fokach będziemy chcieli zdobyć górę Hezar La (3593m). Stamtąd zjazd do miejsca startu nieco omijając drogę podejścia. Tura zajmie nam około 6 godzin i będzie świetną wycieczką w bardzo izolowanej dolinie. Jeśli okaże się, że warunki śniegowe oraz nasza kondycja są bardzo dobre, możemy pokusić się o wyjście na szczyt Sekeno o wysokości 3870m! Taki wariant będzie nieco bardziej wymagający ale również zjazd zapewni zdecydowanie więcej wrażeń, gdyż pierwsze skręty wykonamy po północnych wystawach, gdzie śnieg utrzymuje się puszysty długo po opadach.

Wyżywienie: śniadanie, lunch, obiad

Nocleg: guest house

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do ośrodka Shemshak/Dizin, gdzie ze wspomaganiem wyciągu i oczywiście własnych sił, będziemy eksplorować okoliczne zbocza. Zapewne uda nam się zrobić kilka pięknych linii zanim udamy się wieczorem do naszego miejsca noclegowego.

Wyżywienie: śniadanie, lunch i obiad

Nocleg: guest house

Dzień 4

Śniadanie planujemy nieco wcześniej niż zwykle bo czeka nas kilkugodzinny transfer w inny rejon. Kolejne tury zaplanowaliśmy w bliskich okolicach drzemiącego wulkanu Damavand - najwyższego szczytu Iranu. Na pierwszy cel obierzemy pasmo Golezard. Start z okolic 2500m wysokości a finisz minimum tysiąc metrów wyżej. Północne zbocza powinny zapewnić nam świetne warunki i przednią zabawę. 

Wyżywienie: śniadanie, lunch i obiad

Nocleg: kompleks górski w Rineh

Dzień 5

Kolejny dzień w niedalekim sąsiedztwie wulkanu Damavand. Kierujemy się w stronę grani Doberar, gdzie z pułapu 2500m będziemy chcieli wyjść aż na ponad 3900m. To największe przewyższenie na wyjeździe jakie będzie nam dane pokonać ale zjazd wynagrodzi to z nawiązką. 

Wyżywienie: śniadanie, lunch i obiad

Nocleg: kompleks górski w Rineh 

Dzień 6

Po śniadaniu kierujemy się do Teheranu a tam wsiadamy w najdłuższą kolejkę dostępną w Iranie ale też jedną z najdłuższych na świecie. Ma ona prawie 8km długości i startuje z pułapu 1900m a kończy prawie dwa kilometry wyżej na 3800m w kompleksie narciarskim Tochal. Wyjazd charakterystycznymi oldchoolowymi wagonikami to ciekawe doświadczenie. W okolicy ośrodka na śniegu spędzimy cały dzień po czym zjedziemy do Teheranu. 

Wyżywienie: śniadanie, lunch i obiad

Nocleg: hotel w Teheranie

Dzień 7

Dzień rezerwowy na wypadek złej pogody lub potrzeby zrobienia przerwy w środku wyjazdu. Spędzić go możemy w Teheranie, który dla turysty ma bardzo wiele do zaoferowania i wiele miejsc do pokazania. 

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja

Nocleg: hotel w Teheranie lub guesthouse

Dzień 8

Wylot do kraju.

Wyżywienie: śniadanie

 

Przy zgłoszeniu obowiązuje wpłata zaliczki 350 EUR.

+48 888 462 500 - EU + WhatsUpp + Signal 

+995 500 509 470 - Gruzja

Imię:
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!