Imię:
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Wielki kraj, który w dużej części pokryty jest górami to niezliczone opcje dla przygód na skiturach. Szacuje się, że czterotysięczników jest tam dwukrotnie więcej niż w Alpach, tylko są one bezimienne. Kraj urzeka odmiennością od świata jaki znamy a koloryt lokalnych mieszkańców powoduje, że chętnie wracamy tam co roku. Tym razem chcielibyśmy zaprosić Was na wyprawę skiturową w rejon bardzo mało popularny a tak naprawdę odznaczający się jednymi z najlepszych warunków śniegowych w całym kraju. To Azerbejdżan Wschodni ze stolicą Tabriz, otoczony przez czterotysięczniki na które poprowadzą nas lokalni przewodnicy. Wyjazd jest ukierunkowany na całodzienne wycieczki skiturowe zakończone pięknymi zjazdami, jednak będąc pod trzecim co do wysokości szczytem Iranu czyli wulkanem Sabalan (4811m) spróbujemy go zdobyć. Będzie to główny rejon naszych działań. Wulkan posiada kilka zróżnicowanych wierzchołków wznoszących się ponad 4000m.

Dla kogo? 

Wyprawa przeznaczona jest dla osób o bardzo dobrej kondycji dla których przewyższenia dzienne rzędu 1000m nie będą stanowiły problemu. Jest to również wyjazd dla dobrze i bardzo dobrze jeżdżących w terenie. Będziemy poruszać się na znacznych wysokościach ale też aklimatyzować się wcześniej i spać wysoko, przed planowanym atakiem szczytowym w schronie na przeszło 3700m. Ciekawe zjazdy wynagrodzą nam solidne podejścia a po akcjach górskich odpoczywać będziemy w komfortowych warunkach jakie zapewni nam Durna Eco Camp z codziennym dostępem do ciepłych źródeł, których nie brakuje w tym rejonie Iranu. Aby wjechać do Iranu każdy potrzebuje wizy. Pomagamy w jej wyrobieniu.

W pakiecie:

 • wszystkie noclegi zawarte w programie (hotele*** i camp Durna - komfortowe dwu i trzyosobowe lodże)

 • wyżywienie zgodne z programem (śniadania i obiadokolacje oraz lunch)

 • lokalny certyfikowany przewodnik 

 • 5-6 dni na śniegu

 • wszelkie transfery ujęte w programie (lotniskowe i lokalne)

 • zaproszenie wizowe i pomoc w uzyskaniu wizy

 • niezbędne przepustki, bilety

W cenie nie wliczone:

 • lot do Tabrizu

 • sprzęt skiturowy oraz ABC lawinowe, pozostały sprzęt górski

 • ubezpieczenie od kosztów ratownictwa i KL

 • śpiwór do noclegu w schronisku pod wulkanem Sabalan

 • wiza do Iranu (50 EUR)

Koszt uczestnictwa:

1100 EUR/osoba

Dostępny termin:

18.03-25.03.2023

 

Program szczegółowy:

Dzień 1

Najlepszą opcją przylotu do Iranu jest w tym wypadku lotnisko w Tebriz. Ceny lotów są identyczne albo nawet nieco mniejsze niż do Teheranu, najlepiej wybrać Turkish z przesiadką w Istambule. Prawie półtoramilionowe miasto skupia w sobie przemysł regionu Azerbejdżan Wschodni, którego jest stolicą. Będziemy mieli okazję go trochę zwiedzić już w pierwszy dzień, tuż po tym jak odbierzemy Was z lotniska i zakwaterujemy hotelu. 

Wyżywienie: lunch i obiad

Nocleg: hotel

Dzień 2

Wyjazd z hotelu do ośrodka narciarskiego Sahand nieopodal miasta. Za cel mamy aklimatyzację bo startować będziemy z pułapu 3000m i zakończymy na najwyższym szczycie masywu - Kamal 3695m. Zjazd do podnóża góry i powrót do hotelu.

Wyżywienie: śniadanie, lunch i obiad

Nocleg: hotel

Dzień 3

Po śniadaniu podróż do Meszginszahr, później do naszego kolejnego miejsca zakwaterowania Durna Eco Camp. Stamtąd udamy się na turę do doliny Aighar i na szczyt o tej samej nazwie o wysokości 3730m. Zjazd do źródeł termalnych pod wulkanem Sabalan. Powrót do lokacji noclegowej. 

Wyżywienie: śniadanie, lunch i obiad

Nocleg: camp Durna

Dzień 4

Skitura w kierunku szczytu Kasra (4500m). Jest to jeden z szczytów wulkanu Sabalan ale my tym razem nie będziemy przekraczać znacząco pułapu 4000m. Powrót do bazy. 

Wyżywienie: śniadanie, lunch i obiad

Nocleg: camp Durna

Dzień 5

Wyjście do schronu pod wulkanem Sabalan na 3650m. Start przewidujemy z wysokości 2700m. Odpoczynek w schronisku. Na północno-wschodniej grani naszego celu latem jest bardzo oblegane. Mało tego, jest dostępne dobrym samochodem 4x4. Zimą niestety nie ma na to szans. Mimo braku dojazdu będziemy mieć pomoc kuchenną :)

Wyżywienie: śniadanie, lunch i obiad

Nocleg: schron

Dzień 6

Dzień szczytowy. Po śniadaniu udajemy się na szczyt, przeszło kilometr przewyższenia i szczyt nieco wyższy niż Mt. Blanc. Zjazd przez schronisko, zabieramy nasze rzeczy noclegowe i zjeżdżamy do podnóży wulkanu. Stamtąd samochodem na nocleg. Kolacja i świętowanie zdobycia szczytu ;)

Wyżywienie: śniadanie, pakiet żywnościowy na wyjście, przekąska na powrocie, obiad na dole

Nocleg: camp Durna

Dzień 7

Dzień rezerwowy na wypadek złej pogody lub potrzeby dłuższej aklimatyzacji. Możemy go wykorzystać na dodatkowe wyjścia skiturowe. Jeśli nie będzie potrzebny spędzimy go kolejny raz na gorących źródłach oraz w Tebriz. 

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja

Nocleg: hotel

Dzień 8

Wylot do kraju.

Wyżywienie: śniadanie

 

Przy zgłoszeniu obowiązuje wpłata zaliczki 350 EUR.

Skitury w Iranie i wyprawa na Sabalan (4811m)

grupa 6-10 osób

śniadania, obiadokolacje, lunch

hotele, schronisko

transfery drogowe

średnio i zaawansowani