początkujący - zaawansowani

transfery

hotele

śniadania i obiadokolacje

grupa 4-8 osób

Gudauri to największy i najnowocześniejszy ośrodek narciarski w Gruzji. Przy okazji jest też najszybciej dostępny oraz ma najlepszą bazę noclegową w całym kraju. Nie lubimy jednak rozjeżdżonych tras narciarskich oraz tego, że przystokowy freeride w Gudauri kończy się po godzinie od rozpoczęcia pracy wyciągu. Jazda freeride w Gudauri jest możliwa ale niestety duża część gości ośrodka czyha na syty opad a kolejnego dnia ze świeżego śniegu nic nie zostaje. Dlatego najczęściej nasze noclegi dzielimy na dwa rejony. Na wspomniane Gudauri ale rownież na oddalone w kierunku północnym miasteczko Kazbegi/Gergeti. Tak aby pokazać Wam co ma do zaoferowania cały region.

Gruzińska Droga Wojenna pozwala nam na komunikację nawet kiedy zaczynamy dzień w innym miejscu niż chcemy go skończyć. Pułapy z jakich startujemy to nawet 2400m, kończąc czasem pod 4000m n.p.m.. Gwarantuje to wyśmienite warunki śniegowe aż do zaawansowanej wiosny. W tym programie oferujemy ski-tury w najlepsze miejscówki w rejonie; dolina Narvani, Milioni, Sioni, Deda Ena, wulkan Sherkota. Jest możliwość modyfikacji planu i bardziej wyprawowy tryb wyjazdu. Po wcześniejszym ustaleniu z grupą możemy pokusić się o noc w namiocie lub o dwudniową wyprawę na lodowiec Gergeti (pod Kazbek), gdzie nocować będziemy w Meteostancji na 3653m n.p.m.. Okolice Gudauri i podnóża Kazbeku nie mają dla nas tajemnic - dopasowujemy się na bieżąco do oczekiwań, warunków i umiejętności grupy. 

Dla kogo?

Jest to wyjazd skiturowy lub freeride, który dedykujemy zarówno początkującym jak i bardziej zaawansowanym adeptom jazdy pozatrasowej. Nawet jeśli nie byłeś w wysokich górach okolice ośrodka Gudauri są idealne aby rozpocząć przygodę w takim otoczeniu. Wyciągi ośrodka pozwalają na dostęp do stref freeride ale znajdziemy również mnóstwo rejonów z łagodnymi naturalnymi zboczami, oferującymi tony świetnej zabawy. Wspaniałe widoki, pyszne jedzenie, wysokie pułapy i gruziński chill a także mnóstwo wiedzy, nowych technik i informacji od praktyków. Jeśli czujesz, że Twoje umiejętności są zaawansowane to wyjście na lodowiec, wysokogórski teren i niesamowicie widokowy krajobraz pozwoli na rozwinięcie skrzydeł. Ponadto będziesz miał okazję potrenować wraz z przewodnikiem IFMGA poruszanie się po lodowcu oraz nauczyć się technik linowych i ratownictwa. Zapraszamy! 

W pakiecie:

 • transfery wymienione w programie szczegółowym (lotnisko Kutaisi lub Tbilisi – Gudauri - lotnisko Tbilisi lub Kutaisi)

 • wszelkie codzienne transfery shuttle, których wymaga powyższy program

 • noclegi (7 noclegów w apartamentach/pokojach 2-3-4 osobowych w Gudauri lub Kazbegi - decyzja ostateczna zapadnie w zależności od ustaleń z grupą planu ski-tur)

 • wyżywienie zgodnie z programem (pyszne, syte śniadania i obiadokolacje)

 • karnety na ewentualne wspomaganie wyciągiem (dwa dni)

 • przewodnik lokalny plus lider prowadzący grupę w każdy dzień wymagającego terenu

 • 6 dni na śniegu

 

W cenie nie wliczone:

 • lot do Kutaisi/Tbilisi gdzie zaczyna się impreza

 • ubezpieczenie (do uprawiania sportów wysokiego ryzyka, obejmujące wszelkie aktywności włącznie ze sportami uważanymi za ekstremalne)

 • napoje nie serwowane podczas posiłków (zazwyczaj na stole jest nawet wino a czasem i mocniejsze napitki:)) oraz prowiant wypadowy

 • kondycja fizyczna uczestników, ewentualne wspomaganie wyciągami narciarskimi

 • pogoda, aczkolwiek dobierzemy wyjścia tak aby skorzystać z warunków maksymalnie

 • zestawów lawinowych ABC, sprzętu skitur

 • ewentualnych śpiworów do nocowania w namiotach lub meteostancji pod Kazbekiem

 

Koszt uczestnictwa:

919 euro/osoba

Terminy:  

Terminy na 2024 zamknięte 

 

Plan szczegółowy:

Dzień 1

Odbieramy Was z lotniska w Tbilisi/Kutaisi. Przyjazd do Gudauri/Gergeti i zakwaterowanie. W zależności od lotniska wylotu, będziecie u nas najprawdopodobniej wieczorem. 

Wyżywienie: obiadokolacja

Nocleg: pensjonat, hotel lub apartament

Dzień 2

Śniadanie a po nim rozjeżdżenie w najbliższym od apartamentu terenie. Poznajemy się, dopasowujemy, szkolimy z zakresu jazdy pozatrasowej, bezpieczeństwa lawinowego. Pierwsza skitura i planowana wysokość od 2500 do 3300 metrów oraz mnóstwo dziewiczego terenu. W zależności od wybranej opcji, wychodzimy o własnych siłach, wracamy samochodem terenowym do ośrodka. Celem będzie przyośrodkowy szczyt Chirdili, Sadzele lub Kudebi, te dwa ostatnie powyżej 3000 metrów. 

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja

Nocleg: pensjonat, hotel lub apartament

Dzień 3

Pierwszy dzień prawdziwie wysokogórskiej wyrypy rozpocznie się od transferu samochodem na Przełęcz Krzyżową 2380m. Cel jaki osiągniemy to grań między wierzchołkami szczytów pasma Bidary, okolice 3000m oraz rejon zboczy cyrku Deda Eny. Czeka nas kilka podejść i zjazdów w bardzo zróżnicowanym terenie. W tym rejonie mamy możliwość kilkukrotnego podchodzenia oraz zjazdów - na ile starczy sił. Lokalizacja jest na tyle dobra, że do samochodu możemy wycofać się w bardzo krótkim czasie. 

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja

Nocleg: pensjonat, hotel lub apartament

Dzień 4

Można powiedzieć, że znamy się bardzo dobrze, dlatego ten dzień będzie poważnym przedsięwzięciem skialpinistycznym. W opcji wyjście nawet na szczyt Deda Ena 3488m. Zjechanie z samego szczytu jest karkołomnym przedsięwzięciem, dlatego ostatnie 450 metrów przewyższenia zrobimy w rakach. Gwarantujemy dziewiczy teren, tury na ten szczyt są mało popularne a śnieg, dzięki mocnemu wyizolowaniu pozostaje sypki przez długi czas. Samochód terenowy odwiezie nas na miejsce startu ale też przywiezie do miejsca noclegu. Do tego wyjścia potrzebować będziemy dodatkowo sprzętu skialpinistycznego. Oczywiście sam rejon szczytu Deda Ena jest interesujący narciarsko, więc jeśli grupa nie będzie chciała zmierzyć się z górą obierzemy wariant tylko skiturowy.

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja

Nocleg: pensjonat, hotel lub apartament

Dzień 5

Transfer do wioski Kobi. Stamtąd udamy się na fokach przez opuszczoną osadę Uhati do malowniczej doliny Narvani. Jest to jedno z naszych ulubionych miejsc, oferuje wspaniałe widoki i doskonałe warunki aż do wiosny, jednocześnie jest bardzo rzadko odwiedzanym na nartach miejscem. Dzień rozpoczyna się od dwugodzinnego podejścia do doliny a później na zbocza nad nią. Narvani jest jednym z tych miejsc gdzie warto nocować a następnego dnia korzystać z jej zasobów i wrócić tą samą drogą albo wybrać wariant jak w dniu kolejnym tego planu (Milioni). Wybierając opcję z noclegiem w namiocie (jeśli tylko jeśli uczestnicy uzgodnią taki wariant udostępniamy namioty oraz prowiant wypadowy). Niezależnie od wybranego wariantu czekają nas niesamowite przeżycia.

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja

Nocleg: pensjonat, hotel lub apartament

Dzień 6

Po wczorajszym długim dniu, będziemy się starać mniej Was eksploatować ale nie rezygnujemy ze świetnych miejscówek. Możemy wspomóc się wyciągiem aby dotrzeć do najwyższej stacji Sadzele na wysokości około 3300m. Stamtąd na fokach przetrawersujemy do wylotu w dolinę Milioni. Czeka nas niezapomniany zjazd do jej wylotu skąd odbierze nas samochód. Całodzienna wyprawa jednak dzięki skorzystaniu z krzesełka nie będziemy mieli sporego przewyższenia w nogach. Możemy pokusić się wtedy o kilka zjazdów.

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja

Nocleg: pensjonat, hotel lub apartament

Dzień 7

Udamy się na dosyć długą turę pod pasmo Shele i Miketi. To zupełnie wyizolowana od ośrodka trasa. Tereny te są eksplorowane najczęściej przez grupy korzystające z helikopterów. Aby dostać się na miejsce startu czeka nas 45 minutowa jazda samochodem terenowym. Start podejścia z Czarciego Wąwozu, wyjście na pierwsze plateu a później wędrówka na granie sięgające 3000 metrów wysokości. Pola śnieżne do jazdy są nieograniczone. To tura dająca niemałe możliwości i warianty zjazdów trwająca niemal do zmroku. Wracamy do miejsca startu skąd zabiera nas samochód 4x4. 

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja

Nocleg: pensjonat, hotel lub apartament

Dzień 8

Wyjazd w stronę lotniska. Jeśli lecicie z Kutaisi, dojazd potrwa zdecydowanie dłużej. 

 

W Gudauri znajduje się nasza baza i będąc na miejscu mamy możliwość dopasowania się. Jeśli nie prowadzimy innej, zaplanowanej imprezy to możemy zorganizować dla Was termin i program na specjalne zapytanie. W ramach powyższego programu, istnieje możliwość wyjścia i działania na lodowcu pod Kazbekiem. Zmienia to dwa dni działań w typowo wyprawowy charakter. 

Przy zgłoszeniu obowiązuje wpłata zaliczki 300 euro.

Skitury w Gudauri i pod Kazbekiem

+48 888 462 500 - EU + WhatsUpp + Signal 

+995 500 509 470 - Gruzja

Imię:
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!