Górna Swanetia na rowerze Enduro / All mountain 

wspomaganie wyciągami krzesełkowymi 

Swanetii Trails

posiłki 

transfery 

noclegi pod dachem

grupa 6-8 osób

Nasza sztandarowa oferta. Łączy ze sobą doznania sportowe, odkrywcze i kulturowe. Będziemy się poruszać w rejonie Górnej Swanetii czyli osadach takich jak Mestia, Hashkili, Zhabeshi i Adishi. Jest to hybrydowa jazda, będziemy zdobywać szczyty i granie zarówno o własnych siłach ale też z pomocą samochodów terenowych oraz wyciągów krzesełkowych. Przewyższenia naszych ścieżek i pułapy na jakich się znajdziemy są na tyle duże, że nie bylibyście w stanie zobaczyć wszystkiego co dla Was przygotowaliśmy w jeden tydzień a już na pewno nie starczyło by sił. Stąd też łączymy możliwości naszych rowerów z dobrodziejstwami jakie niesie nam wspomaganie samochodami oraz wyciągami. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym planem, jednak możliwości w regionie są tak wielkie, że jeśli zajdzie taka potrzeba, możemy zmieniać trasy z dnia na dzień. Po całodziennych jazdach czekać na nas będzie obiadokolacja w gruzińskim stylu. Na rowery mamy do dyspozycji pełne 6 dni między Waszymi lotami. Nie jest to z założenia wyjazd dla osób rozpoczynających przygodę z MTB. Będziemy się poruszać w terenie wymagającym zarówno dobrej kondycji jak i umiejętności technicznych. Jednakże w przypadku zebrania grupy bardziej początkujących osób będziemy modyfikować trasy i dopasowywać je do umiejętności uczestników. Nie bój się zapytać! Boisz sie wozić swój rower samolotem? Oferujemy transport do Gruzji.

 

W pakiecie:

 • transfery wymienione w programie szczegółowym (lotnisko Kutaisi – Mestia – Zabeshi – lotnisko Kutaisi / lub lotnisko Tbilisi)

 • bilety na kolej krzesełkową (Hatsvali - Tetnuldi)

 • wszelkie transfery shuttle, których wymaga powyższy program

 • noclegi (6 noclegów w guesthousach, pokoje 2-3 osobowe ze łazienką)

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i obiadokolacje z lokalnej kuchni - syto i smacznie)

 • przewodnik w każdy dzień jazdy na rowerze

 • pomoc techniczną w razie usterek

 

W cenie nie wliczone:

 • lot do Kutaisi/Tbilisi gdzie zaczyna się impreza

 • ubezpieczenie od sportów wysokiego ryzyka

 • napoje nie serwowane podczas posiłków oraz prowiant trailowy - wypadowy

 • rower MTB, mocny HT lub full (preferujemy w pełni zawieszone rowery na tą wyprawę)

 • kask i ochraniacze

 • kondycja fizyczna uczestników :)

 • pogoda :)

Koszt uczestnictwa:

619 euro/osoba

 

Plan szczegółowy:

Dzień 1

Transfer – odbieramy Was z razem ze sprzętem z lotniska. W zależności od godziny lądowania Waszego samolotu, będzie istniała możliwość zrobienia drobnych zakupów. Droga do naszej bazy wypadowej to około 240 kilometrów i zajmuje około 5 godzin. Dlaczego tak długo? W większej części przebiega w górskim otoczeniu, wijąc się po zboczach gór, nie pozwalając na szybką jazdę za to oferując wspaniałe widoki. Po przyjeździe posiłek i zakwaterowanie w guesthousie. Wspólny przegląd sprzętu i przygotowanie do wyzwań.

Dzień 2

Będziecie po podróży dlatego ten dzień wspomożemy się wyciągiem krzesełkowym. Rozpoczniemy śniadaniem i krótką odprawą. Po nich udamy się pod wyciąg Hatsvali, który wywiezie nas na około 2350m. Przy ostatniej stacji kolejki można podziwiać widoki na wszystkie otaczające góry, poczynając od Ushby, Lailę po Tetnuldi. Przy dobrej widoczności zobaczymy sporo więcej, ciągnące się na horyzoncie główne pasmo Kaukazu. Zjazd zaplanowaliśmy niezbyt wymagającą technicznie ale szybką i czujną trasą przez osadę Hashkili. Jeśli czas pozwoli spróbujemy wyjechać z pośredniej stacji kolejki ponownie i zjechać tym razem do samego zakwaterowania. Kończymy obiadokolacją.

Dzień 3

Tym razem chcielibyśmy Wam pokazać jeziorka Koruldi gdzie dostaniemy się od wschodniej strony podjeżdżając o własnych siłach niewymagającą technicznie drogą. Zjazd przewidujemy wprost do Mestii po zboczach południowych masywu tuż spod charakterystycznego krzyża górującego nad miasteczkiem. Startujemy z pułapu 1500m, kończymy podjazd na około 2600m. Stamtąd początkowo połoninami o niezbyt wymagającym nachyleniu dotrzemy do piętra lasu, gdzie trasa zniknie w gęstwinie, kręcąc się wąskim singlem aż do samej Mestii. Jazda bez wspomagania maszyn, dlatego kondycyjnie będzie dosyć wymagająca. Dzień zakończymy obiadokolacją.

Dzień 4

Śniadanie a po nim opcje w zależności od preferencji.

Jeśli uznamy, że to za dużo opcjonalnie mamy wariant drugi. Pojedziemy ponownie pod Hatsvali, wyjedziemy wyciągiem a trasę poprowadzimy na wschód, początkowo granią aż do szczytu Zuruldi (2455m), skąd odcinkami trudnych technicznie zjazdów i krótkich podjazdów znajdziemy się na przełęczy Ugviri (1911m) a następnie techniczną drogą podjedziemy w stronę ośrodka Tetnuldi. Stamtąd zjedziemy naturalnym lecz wymagającym singlem do Zhabeshi i czekającego na nas samochodu. Osoby, które szukają technicznych ścieżek na pewno się nie zawiodą. Przeprawy przez strumienie, wąskie i zapomniane ścieżki, mnóstwo głazów i naturalnych dropów będzie nam towarzyszyć cały dzień. Wieczorem obiadokolacja.

Dzień 5

Po śniadaniu pojedziemy zdobywać ośrodek Tetnuldi lecz przy pomocy wyciągu krzesełkowego lub samochodu terenowego aby nie pokonywać ponownie mozolnego, szutrowego odcinka drogi technicznej. Czekać nas będzie niewiele podjeżdżania z "korby", maksymalnie 200-300 metrów w pionie. Zjazd poprowadzimy w stronę osady Adishi. Wąski szlak prowadzący finalnie do Ushguli będziemy modyfikować naszymi rowerowymi wariantami aby był znacznie ciekawszy niż jego piesza wersja. Strome odcinki poprzeplatane niewymagającymi trawersami a wszystko z malowniczymi widokami oraz sporą różnicą wysokości w początkowej fazie zjazdu. Miniemy Adishi i pojedziemy do głównej drogi już po niewymagającej ścieżce na której końcu my oraz nasz sprzęt zostanie odebrany przez samochód. Obiadokolacja w guesthousie.

Dzień 6

Z samego rana po śniadaniu będziemy atakować okolice ośrodka narciarskiego Tetnuldi i wykonać co najmniej dwa epickie zjazdy z supportem samochodu. Najwyższe punkty jakie przewidujemy to okolice 2600m. Dzień zakończymy świetnym ale bardzo trudnym singlem. Dzień będzie wymagający nie tak kondycyjnie jak technicznie, sprowadzanie roweru na pewnych sekcjach to nie wstyd w tym przypadku. Po zakończonych szaleństwach zjemy obiadokolację.

Dzień 7

Po śniadaniu startujemy na bardzo podobny szlak jak w dzień trzeci z tym, że z suportem samochodu terenowego. Wyjedziemy trasą na Koruldi ale nie udamy się tam tylko stromymi trawersami (noszenie rowerów na plecach) na przełęcz Guli skąd po ekscytującym zjeździe znajdziemy się we wiosce Mazeri. Tam czekał będzie na nas samochód, który zawiezie nas na kolacje do guesthouse. Szlak Mestia - Mazeri to trakt trekkingowy, dosyć wymagający, gdyż przełęcz znajduje się na około 2950m. Stąd wnoszenie rowerów będzie konieczne aby osiągnąć cel! Obiadokolacja w naszym hotelu.

Alternatywnie, możemy na ten dzień wyjechać do Ushguli - wioski znanej z pocztówek, leżącej pod zboczami najwyższego szczytu Gruzji. Do Ushguli prowadzi droga samochodowa o wątłej jakości, nieciekawym szutrem ale w końcowym odcinku przeradza się w przejezdną jedynie dla samochodu terenowego. Ostatni, najciekawszy odcinek pokonamy w siodłach natomiast wszystko wcześniej suportując się samochodem terenowym. Ushguli sama w sobie jest warta obejrzenia, natomiast cała wycieczka jest formą dnia restowego - nie będzie trudnych zjazdów i stromych podjazdów. Jazda widokowa z majestatycznymi szczytami wokół. Możemy ten dzień wepleść w środek naszej przygody, tak aby dzień aktywnego odpoczynku wypadał po dwóch-trzech dniach intensywnej jazdy. 

Dzień 8

Po śniadaniu wyczyścimy rowery i przygotujemy je do lotu. W zależności od godziny Waszego lotu będziemy mieli jeszcze trochę czasu na zakupy po których odbędzie się transfer na lotnisko.

Dostępne terminy:

 • 15.08 - 23.08.2021

 • 12.09 - 19.09.2021

Oczywiście terminy nie są sztywne! Jeśli masz ekipę i tydzień wolnego, spróbujemy dopasować się do tego.

Zakładamy, że jeśli już jeździsz i wiesz jak się przygotować oraz co ze sobą zabrać. Jeśli jednak chciałbyś skonfrontować swoją wiedzę, zapraszamy TUTAJ. Przy zgłoszeniu obowiązuje wpłata zaliczki 200 euro. 

+48 888 462 500 - EU + WhatsUpp + Signal 

+995 500 509 470 - Gruzja

Imię:
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!