Górna Swanetia - Enduro / All mountain trip

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasza sztandarowa oferta. Łączy ze sobą doznania sportowe, odkrywcze i kulturowe. Będziemy się poruszać w rejonie Górnej Swanetii czyli osadach takich jak Mestia, Hashkili, Zabeshi i Adishi. Jest to hybrydowa jazda, będziemy zdobywać szczyty i granie zarówno o własnych siłach ale też z pomocą samochodów terenowych oraz wyciągów krzesełkowych. Przewyższenia naszych ścieżek i pułapy na jakich się znajdziemy są na tyle duże, że nie bylibyście w stanie zobaczyć wszystkiego co dla Was przygotowaliśmy w jeden tydzień. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym planem, jednak możliwości w regionie są tak wielkie, że jeśli zajdzie taka potrzeba, możemy zmieniać trasy z dnia na dzień. Po całodziennych jazdach czekać na nas będzie obiadokolacja w gruzińskim stylu. Na rowery mamy do dyspozycji pełne 6 dni między Waszymi lotami.

 

W pakiecie:

 • transfery wymienione w programie szczegółowym (lotnisko Kutaisi – Mestia – Zabeshi – lotnisko Kutaisi)

 • bilety na kolej krzesełkową (Hatsvali)

 • wszelkie transfery shuttle, których wymaga powyższy program

 • noclegi (6 noclegów w guesthousach, pokoje 2-3 osobowe ze wspólną łazienką)

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i obiadokolacje)

 • przewodnik w każdy dzień jazdy na rowerze

 

W cenie nie wliczone:

 • lot do Kutaisi gdzie zaczyna się impreza

 • ubezpieczenie

 • napoje nie serwowane podczas posiłków oraz prowiant trailowy

 • kondycja fizyczna uczestników

 • pogoda

 

Plan szczegółowy:

Dzień 1

Transfer – odbieramy Was z razem ze sprzętem z lotniska. W zależności od godziny lądowania Waszego samolotu, będzie istniała możliwość zrobienia zakupów w Kutaisi lub Zugdigi. Jeśli nie się nie uda, zakupy zrobicie nazajutrz w Mestii. Droga do naszej bazy wypadowej to około 240 kilometrów i zajmuje niestety około 5 godzin. Dlaczego? W większej części przebiega w górskim otoczeniu, wijąc się po zboczach gór, nie pozwalając na szybką jazdę. Po przyjeździe posiłek i zakwaterowanie w guesthousie.

Dzień 2

Będziecie po podróży dlatego ten dzień wspomożemy się wyciągiem krzesełkowym. Rozpoczniemy śniadaniem i krótką odprawą. Po nich udamy się pod wyciąg Hatsvali, który wywiezie nas na około 2350m. Przy ostatniej stacji kolejki można podziwiać widoki na wszystkie otaczające góry, poczynając od Ushby, Lailę po Tetnuldi. Przy dobrej widoczności zobaczymy sporo więcej, ciągnące się na horyzoncie główne pasmo Kaukazu. Zjazd zaplanowaliśmy niezbyt wymagającą technicznie ale szybką i czujną trasą przez osadę Hashkili. Jeśli czas pozwoli spróbujemy wyjechać z pośredniej stacji kolejki ponownie i zjechać tym razem do samego zakwaterowania. Kończymy obiadokolacją.

Dzień 3

Tym razem chcielibyśmy Wam pokazać jeziorka Koruldi gdzie dostaniemy się od wschodniej strony podjeżdżając o własnych siłach. Zjazd przewidujemy wprost do Mestii po zboczach południowych masywu. Startujemy z pułapu 1500m, kończymy podjazd na około 2700m. Stamtąd początkowo połoninami o niezbyt wymagającym nachyleniu dotrzemy do piętra lasu, gdzie trasa zniknie w gęstwinie, kręcąc się wąskim singlem aż do samej Mestii. Jazda bez wspomagania maszyn, dlatego kondycyjnie będzie dosyć wymagająca. Dzień zakończymy obiadokolacją.

Dzień 4

Śniadanie a po nim opcje w zależności od preferencji. Jeśli będziecie czuć się na siłach, początek trasy zrobimy bardzo podobny jak w dzień poprzedni. Wyjedziemy trasą na Koruldi ale nie udamy się tam tylko stromymi trawersami (noszenie rowerów na plecach) na przełęcz Guli skąd po ekscytującym zjeździe znajdziemy się we wiosce Mazeri. Tam czekał będzie na nas samochód, który zawiezie nas na kolacje do guesthouse. Szlak Mestia-Mazeri to trakt trekkingowy, dosyć wymagający, gdyż przełęcz znajduje się na około 2950m. Stąd wnoszenie rowerów bedzie konieczne aby osiągnąc cel! Jeśli uznamy, że to za dużo z rana spakujemy się i pozostawimy rzeczy w samochodzie technicznym a sami pojedziemy ponownie pod Hatsvali, wyjedziemy wyciągiem a trasę poprowadzimy na wschód, początkowo granią aż do szczytu Zuruldi (2455m), skąd odcinkami trudnych technicznie zjazdów i krótkich podjazdów znajdziemy się na przełęczy Ugviri (1911m). Stamtąd zjedziemy prostą drogą do guesthouse w osadzie Zabeshi gdzie będą czekać na nas kolacja i pozostawione rano rzeczy.

Dzień 5

Po śniadaniu pojedziemy zdobywać ponownie miejsca dokąd zmierzaliśmy poprzedniego dnia. Tym razem posiłkować się bedziemy transportem samochodowym. Czekać nas będzie niewiele podjeżdżania o własnych siłach, 200-300 metrów przewyższenia. Zjazd poprowadzimy w stronę osady Adishi skąd odbierze nas samochód. Jeśli sił i czasu starczy, możemy pokusić się o powtórkę podjazdu ale już z innym zjazdem do naszego guesthouse w Zabeshi. Na koniec dnia obiadokolacja.

Dzień 6

Z samego rana po śniadaniu będziemy atakować okolice ośrodka narciarskiego Tetnuldi i wykonać co najmniej dwa epickie zjazdy z supportem samochodu. Jeśli grupa wyrazi chęć, możemy przenieść się na drugą stronę zjeżdżając w stronę Adishi gdzie mamy kilka ciekawych opcji. Najwyższe punkty jakie przewidujemy to okolice 2600m. Dzień zakończymy świetnym ale bardzo trudnym singlem. Niezależnie od wybranej opcji dzień będzie wymagający nie tak kondycyjnie jak technicznie, sprowadzanie roweru na pewnych sekcjach to nie wstyd w tym przypadku. Po zakończonych szaleństwach zjemy obiadokolację.

Dzień 7

Po śniadaniu wyczyścimy rowery i przygotujemy je do lotu. Jeśli Wasz wylot odbędzie się późnym wieczorem, istnieje możliwość zrobienia jeszcze jednej, krótkiej trasy, którą ustalimy wspólnie. Po obiedzie odbędzie się transfer na lotnisko.

Koszt uczestnictwa:

549 euro/osoba

Dostępne terminy:

 • 30.05-06.06.2020

 • 07.06-14.06.2020

 • 19.09-26.09.2020

Oczywiście terminy nie są sztywne! Jeśli masz ekipę i tydzień wolnego, spróbujemy dopasować się do tego.

Zakładamy, że jeśli już jeździsz i wiesz jak się przygotować oraz co ze sobą zabrać. Jeśli jednak chciałbyś skonfrontować swoją wiedzę, zapraszamy TUTAJ.

Przy zgłoszeniu obowiązuje wpłata zaliczki 200 euro. 

 

grupy 4-6 osób

noclegi pod dachem

transfery 

posiłki 

Swanetii Trails
zdecydowany ? zgłoś się !
treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

wspomaganie wyciągiem krzesełkowym